Dobytek

SANDEZIA® Suchá dezinfekce

je přípravek určený k dezinfekci a k hygienické ochraně dobytka.

Poskytuje BEZPEČNOST a MAXIMÁLNÍ OCHRANU před bakteriemi, viry, parazity a houbami. Ničí larvální stádia much a jiného hmyzu a tím výrazně redukuje jejich počet. SANDEZIA funguje zejména ve vlhkých prostorách. Intenzivně vysouší vlhkou podestýlku, zabraňuje přeměně močoviny na čpavek a uvolňování škodlivých plynů. Přípravek udržuje nízké pH, čímž brání rozvoji patogenních mikroorganismů.

SANDEZIA chrání před:

Snižuje:

Použití přípravku SANDEZIA zlepšuje zdraví vemene, což má přímý dopad na snížení počtu somatických buněk v mléce.

Použití:

Jednou týdně rovnoměrně posypte dezinfikovaný povrch dávkou 50 g/m², přičemž věnujte zvláštní pozornost: odvodním kanálům, porodním kotcům, krmelcům a odpočívadlům, zejména pod vemeny.

První tři dny byste měli posyp aplikovat v množství 50 g/m² podestýlky. Před položením steliva naneste vždy 100 g/m² přípravku a poté jednou týdně na podestýlku 50 g/m². Dezinfekci lze provádět za přítomnosti zvířat. 50 g přípravku odpovídá hrsti dospělého člověka.

Před položením steliva naneste na podlahu 100 g/m² přípravku a poté vždy jednou týdně nasypte na podestýlku 50 g/m².

V případě rizika onemocnění se doporučuje používat dezinfekci častěji, například 2-3krát týdně v celé stáji, zejména v blízkosti míst, kde je krmivo a voda.

V případě kopytních chorob se doporučuje posypat rány přímo přípravkem, případně zvířata provést silným roztokem přípravku.

V případě průjmu nebo úplavice vyčistěte stáj a jednou denně použijte přípravek SANDEZIA k dezinfekci. Až příznaky onemocnění odezní, používejte přípravek 1krát týdně.

K dezinfekci stěn a těžko přístupných míst pomocí vodní suspenze rozpusťte 1 kg přípravku v 1,5 l vody. Spotřeba prášku je 1kg/15m².