Koně

SANDEZIA® Suchá dezinfekce

Je přípravek z přírodních minerálních látek s eukalyptovým extraktem určený k dezinfekci stájí a boxů pro koně. Spolehlivě likviduje bakterie, parazity i jiné mikroorganismy a výrazně redukuje počet hmyzu. Díky extraktu z eukalyptu má inhalační účinek, příjemně voní, potlačuje nepříjemný zápach čpavku a přispívá k lepšímu mikroklimatu stáje. Bylo prokázáno, že zlepšuje podmínky chovu díky lepšímu okysličení zvířat a redukci množství absorbovaných toxických látek.

SANDEZIA® má nejlepší účinnost zejména v prostorách se zvýšenou vlhkostí. Intenzivně vysouší vlhké podestýlky, čímž zabraňuje přeměně močoviny na čpavek a uvolňování škodlivých plynů. Přípravek udržuje nízké pH a zabraňuje tak růstu patogenních mikroorganismů. Snižuje počet onemocnění, náklady na léčbu a nutnost používání antibiotik. V případě výskytu infekce doplňuje a podporuje léčbu.

Výrobek obsahuje Chloramin T (0,25 g / 100 g SANDEZIA®), který je účinným biocidem a napomáhá tak k celkovému antibakteriálnímu efektu.

Používá se i k dezinfekci dopravních prostředků pro přepravu zvířat a zařízení pro výrobu krmiv.

SANDEZIA® Ochrání vašeho koně před:

Použití:

Jednou týdně rovnoměrně posypte dezinfikovaný povrch dávkou 50 g/m², přičemž věnujte zvláštní pozornost rohům a vstupu do boxu. Pokud s použitím přípravku SANDEZIA začínáte, měli byste první tři dny aplikovat posyp v množství 50 g/m² denně, poté již opakovat jen jednou týdně. Dezinfekci lze provádět za přítomnosti zvířat. 50 g přípravku odpovídá hrsti dospělého člověka.

Před položením steliva naneste na podlahu 50-100 g/m² přípravku (v závislosti na hloubce steliva) a poté vždy jednou týdně posypte stelivo 50 g/m².

V případě rizika onemocnění se doporučuje používat dezinfekci častěji, například 2-3krát týdně v celém boxu, zejména v blízkosti míst, kde je krmivo a voda.

K dezinfekci stěn a těžko přístupných míst pomocí vodní suspenze rozpusťte 1 kg přípravku v 1,5 l vody. Spotřeba prášku je 1kg/15m².

Aplikaci můžete provádět i v přítomnosti zvířat, produkt je pro ně zcela bezpečný.