Prasata

SANDEZIA® Suchá dezinfekce

Je přípravek určený k dezinfekci a k hygienické ochraně prasat.

Poskytuje BEZPEČNOST a MAXIMÁLNÍ OCHRANU před bakteriemi, viry, parazity a houbami. Ničí larvální stádia much a jiného hmyzu, čímž se výrazně snižuje jejich počet. SANDEZIA funguje zejména ve vlhkých místnostech. Intenzivně vysušuje vlhkou podestýlku, zabraňuje přeměně močoviny na čpavek a uvolňování škodlivých plynů. Přípravek udržuje nízké pH, čímž brání rozvoji patogenních mikroorganismů.

SANDEZIA chrání před:

Snižuje:

Použití přípravku SANDEZIA umožňuje dřívější odstav selat od prasnice.

Použití:

Jednou týdně rovnoměrně posypte dezinfikovaný povrch v dávce 50 g / m2. Pokud používáte SANDEZII poprvé, první tři dny byste měli kropit 50 g / m2 každý den, poté jednou týdně. Dezinfekci lze provádět v přítomnosti zvířat. Hrst dospělého obsahuje asi 50 g přípravku.

Před položením steliva naneste 50-100 g / m2 přípravku (v závislosti na jeho tloušťce), poté 50 g / m2 jednou týdně a posypte vrh.

Pokud existuje riziko onemocnění, doporučuje se používat přípravek SANDEZIA častěji, např. 2–3krát týdně v celém kotci, zejména v blízkosti míst, kde se krmí krmivo a voda.

V kotci březí prasnice začněte den před porodem, poté den po porodu a pokračujte jednou týdně.

Přípravek SANDEZIA lze použít na „suchou koupel“ selat hned po narození. Podporuje a urychluje hojení ran a odřenin.

V případě průjmu nebo úplavice vyčistěte ohrádku a jednou denně ji zakryjte přípravkem SANDEZIA. Poté, co příznaky onemocnění odezní, použijte přípravek jednou týdně.

V kotci odstavených selat, odstavčat, výkrmových prasat a volných prasnic a kanců dezinfikujeme den před umístěním a opakujeme to jednou týdně.

K dezinfekci stěn a těžko přístupných míst pomocí vodní suspenze rozpusťte 1 kg prášku na 1,5 litru vody. Spotřeba 1 kg / 15 m2 povrchu.